já a On 6

24. dubna 2008 v 18:36 |  Příběhy
"Om…Omlouvám se!"vytlačila jsem ze sebe, ale smích nepolevoval.
Ostatní se začali smát taky, ale Patrickovi. Vypadal trochu naštvaně. Ani jsem se mu nedivila. Z čela po nose a na tvář mu stékal můj flusanec džusu. Tvářil se kysele.
"Proč ses začala tak smát?"zeptala se Patricia.

Když jsem jim vysvětlila, co jsem to vlastně Jimmyho naučila, výbuch smíchu začal nanovo. Tentokrát se pousmál i Paddy. Ale jen tak pro sebe. Podle mě, jsem to neměla vidět. Jakmile si všiml, že se na něj dívám, zvedl se a odešel. Ostatní se ještě chvíli bavili nad mým faux pass, a pak se sklidilo ze stolu. Joey mi pomohl nahoru do pokoje.

"Díky Joey."
"Dobrý. Jdu na zahradu. Jestli budeš chtít jít dolů, zavolej z okna."
"Jasně."

Odešel. Napadlo mě, že se podívám co mi Katka zabalila do tašky. Doskákala jsem k ní a otevřela ji. Všechny věci jsem rozložila na zem. Páni, Káťa mi sem zabalila i jedno své dost odvážné tričko. Na spodku tašky jsem našla svou rozečtenou knížku. Otevřela jsem ji na místě, kde jsem měla záložku a vypadl z ní lísteček.

AHOJ EVČO,
ZABALILA JSEM TI VĚCI, KTERÉ SE TI, PODLE MĚ, BUDOU HODIT. JO, I TO TRIČKO. CO TY VÍŠ, JAKEJ KLUK V TÝ TVÝ NOVÝ PARTĚ TĚ OBDIVUJE, TAK AŤ SE MÁŠ V ČEM PŘEDVÉST. J KDYBYS NĚCO JEŠTĚ POTŘEBOVALA, ZAVOLEJ. TAK PA KÁŤA
P.S: DRŽ MI PALCE, JEDEN KLUK SE O MĚ ZAJÍMÁ J
P.S.2: PRO OMLUVENÍ Z VÝUKY POTŘEBUJU POTVRZENÍ OD DOKTORA. PRÝ POJISTKA PROTI ULEJVÁNÍ.

Kdybys tak Káťo věděla, kde jsem, tohle tričko bys mi neposlala. Věci jsem si naskládala do skříně, co byla v pokoji a knížku položila na noční stolek.

Vytáhla jsem mobila a začala odepisovat na čtyři přijaté SMS. Jedna od mámy s tátou, druhá od operátora, že mi bere kredit a zbylé od kámošky Janči. Máma s tátou se zajímali o výuku. Napsala jsem jim, že vše probíhá tak, jak má a že se na ně už těšim. Moji menší nehodu jsem jim zamlčela. Poprvý mi dovolí tak velký výlet a já se hned zmrzačim. Na displej s SMS od operátora jsem vyplázla jazyk a stiskla tlačítko smazat. Pak jsem se vrhla na zprávičky od Jany.


Nadšeně jsem odpovídala na její otázky a nakonec jsem slíbila, že jí zavolám. Poté jsem si četla.
Najednou jsem sebou trhla a zjistila, že jsem usnula. Podívala jsem se na hodiny mobilu a ono 11 v noci. Ty jo, to jsem nějak vytuhla. Dostala jsem hlad. Trochu jsem si sčesala vlasy a vyšla z pokoje. Došla jsem ke schodům, ale dál už to nešlo.
Stála jsem tam asi 10 minut, když mě napadlo, že bych to mohla zkusit po zábradlí. Vypadalo pevně, tak jsem na něj dosedla. Drželo.

Sesedla jsem a říkala si, že to přece nemůžu udělat. Co když z toho slítnu a rozbiju si hlavu, nebo hůř, to zábradlí vytrhnu? Co pak?

Jenže jsem měla hrozný hlad. Jestli už ostatní spí, nechtěla jsem je budit a obtěžovat víc než je nutné taky ne.
Znovu jsem dosedla na zábradlí. Zkusila jsem se kousek spustit. Šlo to. Nepadala jsem a zábradlí se nehroutilo. Pokračovala jsem dál po čím dál delších úsecích. Hop a byla jsem dole. Když jsem dopadla na zem, přenesla jsem nápor dopadu na zdravou nohu. O poslední schod jsem se přece jenom cvrnkla do zraněné nohy.
Myslela jsem, že bolestí exploduju. Výkřik jsem jakž takž udusila do dlaně. Chvilku jsem čekala, až bolest trošku opadne a pak vyrazila do kuchyně.

Namazala jsem si toasty technikou "co dům dal" a že toho bylo dost.
Když jsem dojedla, uvědomila jsem si, že jsem vůbec nepočítala s tím, jak se dostanu zpět do pokoje. Jak jsem tam seděla a přemýšlela o tom, můj pohled upěl na prosklených dveřích kuchyně. Něco se k nim přibližovalo. Světlo, svíčka?

Panebože, to je snad nějaký duch, říkala jsem si.
Čím blíž to světlo bylo, tím víc jsem rozeznávala tvář, která ho doprovázela.

Patrick.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 urgona urgona | Web | 24. dubna 2008 v 18:47 | Reagovat

héj, takl to nemá chybu :D Paddy se nám urazil, přitom mu tá flusancová roba určo slušela :D

Jen tak dál, je to suprový!

2 Calypso Calypso | E-mail | Web | 24. dubna 2008 v 20:00 | Reagovat

wow je to super

Rychle další díl! :D

3 libalibun libalibun | Web | 26. dubna 2008 v 22:37 | Reagovat

Super,čekám na pokračování!!

Jinak tě zvu do své galerie - ( hibuna)

4 Lucinka Lucinka | 2. června 2008 v 20:54 | Reagovat

teď už to asi Jimmy nebude ne??:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama