já a On 3

21. dubna 2008 v 15:33 |  Příběhy
"Nevím co je tohle za místo, ale asi tu bydlí někdo bohatej, ne?"
"Jo, to jo."
"Ale já sem nevlezla záměrně, to kvůli kůzleti." zvedla jsem se ze země a shrnula vyhrnuté tričko. Ten chlap si všiml krvavé skvrny a vyděsil se.
"Něco jsem ti udělal?"
"Ne, to je od toho kůzlete, říkala jsem vám, že je zraněné."
"O.K, seženu veterináře."vytáhl z kapsy mobil a zavolal. Jakmile ukončil hovor, nabídl mi, že mě zavede někam k umyvadlu, abych se mohla opláchnout.


V tu chvíli jsem se uvědomila, jak strašně musím vypadat. Trochu natržené kalhoty, špinavé zakrvácené tričko, ruce a obličej umazaný od hlíny a křivé brýle. V tu ránu jsem si vzpoměla na foťák. Zkontrolovala jsem ho a zdál se být v pořádku. Jakoby teprve teď si hlídač všiml, že ho mám.
"Budeš mi ten foťák muset dát. Až odtud budeš odcházet, vrátím ti ho."řekl to tak nekompromisně, že jsem se ani neodvážila zeptat proč.
Pak mě zavedl do toho zámku a ukázal na jedny dveře ve vstupní hale.
"Tady je koupelna, opláchni se a vrať se sem."
"Jasně."
Hlídači zapípal mobil.
"Budu muset jít otevřít bránu veterináři. Jestli se opláchneš dřív než se vrátím, počkej tu na mě."a odešel.
Zalezla jsem do koupelny. Dumala jsem nad tím, kdo může bydlet v takovým velkým a luxusním zámku a ještě k tomu chovat kozy. Vodopád mých myšlenek zpřetrhal pohled do zrcadla.


Bylo to horší, než jsem si myslela. Kromě umazaného oblečení a obličeje to odnesly i vlasy. Účes alá Větrná smršť. Vyndala jsem si větvičku z vlasů a opláchla obličej a ruce. Pak jsem pořádně prozkoumala brýle. Zkřivená nožička, napolo vypadlé sklíčko. "No super", řekla jsem si, musím se zeptat toho hlídače, kde bych si je mohla nechat opravit. Vyšla jsem z koupelny stále ještě s brýlemi v rukou. Spatřila jsem rozmazanou postavu, tak jsem hned spustila.


"Děkuju za tu koupelnu, ale nevíte, kde bych si mohla nechat opravit brýle? Je to nutné, jsem bez nich skoro slepá."
"No to opravdu nevím, ale zetám se ostatních."ozval se úplně jiný hlas než hlídačův, přesto ale povědomý. Zarazila jsem se. Nasadila si zdemolované brýle a podívala se s kým to mluvím.
PANE JO! Jimmy Kelly! Málem to se mnou praštilo.
"Omlouvám se, netušila jsem, že…že…"vykoktala jsem ze sebe.
"Co tu děláš a jak ses sem dostala?"
"Já …já…přinesla jsem kůzle…"
"Kůzle? Co to máš na tričku, něco se ti stalo?"
"Ne to je od toho kůzlete, bylo zraněné, tak trochu krvácelo."
"Počkej, vysvětli mi, co tu děláš."

Panebože, pomyslela jsem si, nejenže se nacházím ve vstupní hale přepychového zámku, ale ještě k tomu přede mnou stojí Jimmy z Kelly Family, dívá se na mě a dokonce se mnou mluví! Pomalu mi došlo, kde to jsem a koho tu ještě můžu potkat. Pomoc potřebuju kyslík!

Zhluboka jsem se nadechla a všechno mu vysvětlila. Nervozitou jsem si nemohla vzpomenout na pár slovíček, naštěstí mě zachránil hlídač, který se právě vrátil od brány. Jimmy se k němu otočil a hlídač mu vše znovu vysvětlil. Doplnil to však o to, že už zavolal veterináře. Když si to Jimmy vyposlechl, rozesmál se. Za záchranu bezbraného zvířete mě pozval na čaj.

Nebyla jsem schopná ani ze slušnosti odmítnout. Jimmy mávl na hlídače a ten odešel. Pak mě vedl dál po vstupní hale, až jsme přišli k velkým dveřím, které byly v horní části prosklené. Vešli jsme.

Najednou se ozvala ostrá bolest v kotníku. Byla tak silná, že jsem navydržela stát. Už jsem padala, ale z nenadání se přede mnou objevila záchraná ruka, která mě chytila za tu mou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 libalibun libalibun | Web | 26. dubna 2008 v 22:44 | Reagovat

dobrý,jdu na další

2 Lucinka Lucinka | 2. června 2008 v 20:44 | Reagovat

ouuu záchraná ruka??kdo to asi bude..??jsem zvědavá...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama