já a On 1

21. dubna 2008 v 15:27 |  Příběhy
Stála jsem na letišti a přemýšlela, proč tam vlastně jsem.
Od té doby, kdy mi moje sestřenka Káťa zavolala, že vyhrála jazykový pobyt v Irsku a chce abych jela s ní, jsem žila jako ve snách.
Když jsem oznamovala rodičům, že bych na dva měsíce prázdnin odjela pryč, ještě k tomu do cizí země, čekala jsem zápornou odpověď.
"To bys jet mohla, konečně si procvičíš angličtinu a podíváš se aspoň trochu do světa." řekl táta.
"To je fakt, poznáš nové lidi a budeš mít zkušenosti s cestováním. Taky se trochu osamostatníš."dodala máma.
Pánové, spadla mi čelist. Kdo jste a co jste udělali s mými rodiči?


Tak jsem se o tři týdny později balila v pokoji. Přemýšlela jsem, co si vzít za oblečení. Nakonec jsem si zabalila věci do tří kufrů. O čtyřiadvacet hodin později jsem stála na letišti. Ze zamyšlení mě vytrhla Katka, která právě dorazila.
V letadle jsem přemýšlela o tom jaké to v Irsku asi bude. Tuhle zem jsem znala jen z fotek na internetu a díky tomu, že tam bydlí slavná rodinná kapela Kelly Family. Moc ráda poslouchám jejich písničky. Jsou blízko mému srdci. Nejsem, ale zase žádná fanatická fanynka.

Jakmile jsme po přistání s Káťou vyšly z letiště, cítila jsem se svobodně. Před námi stála asi 30-ti letá žena a měla ceduli s Katčiným jménem. Vyrazily jsme k ní. Spustila na nás kupodivu česky.
"Katka Brožová a její kamarádka?"
"Jo to jsem já a tohle je moje sestřenka Eva."
Nastoupily jsme do auta.
"Tak vás vítám tady v Irsku. Jmenuji se Helena Bird a jsem vaše delegátka. Váš výukový pobyt začíná za dva dny. Bude šest dní v týdnu. V pondělí, ve středu a v pátek bude výuka ranní. Od 9 hodin ráno do 12 hodin dopoledne. Pak budete mít volný zbytek dne. V úterý, ve čtvrtek a v sobotu bude výuka odpolední. Ráno máte volno, ale od 4 do 7 bude výuka. Neděle je volná. Na přelomu prázdnin, to znamená poslední týden v červenci a první týden v srpnu, bude volno. Jak to bude s jídlem vám vysvětlí na budově, kde budete bydlet. Ta je mimochodem hned vedle školy, kam budete chodit na výuku. To je snad zatím vše ..." Káťa se ještě na něco ptala, ale já už neposlouchala. Koukala jsem z okýnka auta a byla unesená krásnou irskou krajinou.


Asi za třičtvrtě hodiny jsme dorazily na místo. Od kuchaře jsme se dověděly, že snídaně se podává od 7 do 9 hodin ráno, obědy od půl 1 do 2, večeře od 7 do 8 večer. Když už jsme konečně dorazily na pokoj, vybalila jsem si věci. Poté jsem se opláchla a vyšla na procházku po nedaleké pláži. Kačka zůstala na pokoji.

Na začátku pláže jsem si sundala kecky a brouzdala se v písku. Ta maličká zrníčka se mi prosypala mezi prsty jako tisíce malých mravenečků. Došla jsem k nedalekým skaliskům a posadila se. Kolem pláže stály stromy, které byly jasně zelené. Rozhodla jsem se, že jakmile budu mít nějakou volnou chvilku, zajdu sem a nafotím pár fotek. Fotografování je můj koníček.


Začínalo se stmívat, takže jsem se zvedla a vrátila se na pokoj. Došla jsem si s Kačkou na večeři. Poté jsme si šli lehnout.
Ráno jsem se probudila docela brzo na to, že jsem byla večer tak unavená. Katka ještě spala, takže jsem na sebe hodila kalhoty, tričko a kolem pasu mikinu.
Nasnídala jsem se a vyrazila s foťákem ven. Došla jsem až na pláž a zase se posadila na skaliska. Fotila jsem písek, moře, nebe, lidi. Procházela jsem se a bylo mi krásně. Najednou jsem spatřila zarostlou cestičku mezi stromy. Zamířila jsem tam. Vypadalo to, že tamtudy dlouho nikdo nešel. Kráčela jsem takhle asi 100m a stromy se začaly rozestupovat. Poslední dva mi připadaly jako brána. Ocitla jsem se na překrásné, trochu zarostlé louce. Užaslá tím pohledem jsem sundala foťák z krku a začala fotit. Překrásná atmosféra.

Poloha slunce se změnila a mě napadlo podívat se na hodinky. Nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Na tom okouzlujícím místě jsem strávila tři hodiny. Rychle jsem se zbalila a běžela, co nejrychleji jsem mohla, zpátky na budovu. Když jsem tam dorazila, Katka mě sprdla. Příště si sebou mám vzít mobila.
Po obědě na mě ještě přišla únava, takže jsem bez večeře zalehla v pokoji a spala až do rána.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucinka Lucinka | 2. června 2008 v 20:37 | Reagovat

Jůů pěkné..:-)

2 Jana Jana | Web | 14. prosince 2008 v 12:18 | Reagovat

Ahoj já taky píšu knihu a na svém blogu mám soutěž nechcete se zapojit???

3 Ľudka SB Ľudka SB | Web | 5. ledna 2009 v 14:40 | Reagovat

Ej ha, mám čo čítať

Som tu opäť, prosím ťa nechceš za prihlásiť do súťaže: SONC na mojom blogu, ak áno tak tu: http://bigcechomorka.blog.cz/0901/zapojte-sa-do-sutaze-sonc-sutaz-o-najlepsiu-celebritu

A môžeš o tom dať vedieť, či nemá niekto záujem, ďakujem!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama